Українські газовики отримали гуманітарну технічну допомогу від GasNet, найбільшого оператора газорозподільних мереж Чеської Республіки. У першому вантажі, GasNet надав сім автомобілей та спеціалізоване газове обладнання зі свого складу. Наступні вантажі вже заплановано з метою допомоги по відновленню газових мереж для народу України

Українські газовики отримали гуманітарну технічну допомогу від GasNet, найбільшого оператора газорозподільних мереж Чеської Республіки. У першому вантажі, GasNet надав сім автомобілей та спеціалізоване газове обладнання зі свого складу. Наступні вантажі вже заплановано з метою допомоги по відновленню газових мереж для народу України.

«Ми хочемо допомогти народу України. Тому ми як газовики вирішили надати технологічну допомогу нашим українським колегам для того щоб допомогти Україні відновити її пошкоджену енергетичну інфраструктуру», зазначив Петр Котний, Network Operations Director, GasNet.

Це вже не перший раз коли GasNet надав гуманітарну допомогу Україні. Минулого року, GasNet та її працівники надали більше ніж на 2,5 мільйони чеських крон фінансової допомоги українцям через гуманітарну організацію People in Need. Співробітники GasNet також допомогли запустити готель для біженців у Празі.

«Перш за все ми дякуємо нашим колегам із GasNet за їх суттєву допомогу газовому сектору у ці важкі часи. Все обладнання, матеріали та транспортні засоби будуть безпосередньо використані для відновлення мереж у найбільш критичних регіонах», зазначив Олексій Тютюнник, СЕО Регіональної газової компанії.

Секретаріат Енергетичного Співтовариства у співпраці із ERCC допоміг із логістикою


Робоча група Секретаріату Енергетичного Співтовариства по допомозі Україні (ECS-USTF), Emergency Response Coordination Centre (ERCC), та Агентство Стратегічних Резервів Польского Уряду (RARS) у співпраці із EU Civil Protection Mechanism допомагають українським газовим компаніям із логістикою постачання.

«Це перший вантаж від Чеської Республіки організований за допомогою Робочої групи Секретаріату Енергетичного Співтовариства по допомозі Україні, яка надається однією компанією іншій в Україні. Ми вдячні за швидку та ефективну взаємодію яку ми мали із колегами із GasNet та чеськими органами влади для того, щоб ця процедура здійснилась. У співпраці із ERCC та EU Civil Protection Mechanism, постачання обладнання до України пройшло швидко та успішно. Ми вдячні партнерам за підтримку цієї ініціативи та вітаємо майбутню допомогу від нових донорів не тільки із енергетичного сектору», зазначив Ádám Balogh, Lead of the Ukraine Support Task Force and Senior Energy Infrastructure Expert of the Energy Community Secretariat.