Водневий проєкт РГК увійшов до портфелю інвестиційних проєктів Європейського Альянсу з чистого водню

01 грудня 2021 року, Київ. Водневій проєкт РГК став одним з 750 проєктів, які були відібрані Європейським Альянсом з Чистого водню і увійшли до портфелю інвестиційних проектів.

01 грудня 2021 року, Київ. Водневій проєкт РГК став одним з 750 проєктів, які були відібрані Європейським Альянсом з Чистого водню і увійшли до портфелю інвестиційних проектів.

Європейський альянс, створений під егідою Європейської Комісії, представив комплекс водневих проєктів, до складу якого входить водневий проєкт РГК. Метою цього портфелю є інтеграція усіх ланок водневого ринку ЄС та конткретних проектів із інвесторами та фінансуванням.

«РГК представлена у даному портфелі водневим проєктом, який спрямований на дослідження впливу водню та газоводневих сумішей на газорозподільні мережі. Наразі, завдяки цим дослідженням і розробкам РГК, Україна займає гарні позиції на європейській водневій мапі та може реалізувати потужний потенціал з розвитку ринку водню та інших синтетичних газів», – зауважив Станіслав Казда, директор зі стратегії розвитку і керівник водневого проєкту РГК.

Члени Альянсу подали понад 1000 заявок до інвестиційного портфелю. Комісія оцінила кейси за певним набором критеріїв, включаючи обсяг, розмір, зрілість проєкту та скорочення викидів. За підсумком до портфелю інвестиційних рішень увійшло 750 проєктів з різних секторів водневого ринку, у тому числі – 163 розробки з транспортування та розподілу, серед яких кейси РГК зайняли провідні позиції.

Водневий проект РГК: програма підготовки газорозподільних систем з доставки споживачам водню та інших «зелених» синтетичних газів. Проєкт діє з 2020 року, коли були створені 5 спецполігонів РГК для водневих випробувань газових мереж і обладнання. Науковими партнерами проекту є вісім наукових установ, у тому числі НАНУ.