Україна має одну з найбільших у Європі газових систем. Навіть зараз газорозподільною системою можна прокачувати до 100 млрд. куб. м газу на рік. Реальна ж потреба споживачів газу дорівнює лише 25% від цієї потужності. А прийнятий в 2015 році закон «Про ринок природного газу» зробив потреби клієнта пріоритетом індустрії. Саме за цією логікою Регіональна газова компанія трансформує газорозподільну галузь.

Україна має одну з найбільших у Європі газових систем. Навіть зараз газорозподільною системою можна прокачувати до 100 млрд. куб. м газу на рік. Реальна ж потреба споживачів газу дорівнює лише 25% від цієї потужності. А прийнятий в 2015 році закон «Про ринок природного газу» зробив потреби клієнта пріоритетом індустрії. Саме за цією логікою Регіональна газова компанія трансформує газорозподільну галузь.

За лаштунками доставки газу

Аварійно-диспетчерська служба – це front line взаємодії з клієнтами. Від роботи цих людей залежить безпека мільйонів домогосподарств, а інколи навіть і їхні життя. Загалом, в 16 областях країни працює близько 500 бригад аварійно-диспетчерської служби.

Відкрито дві сучасні централізовані диспетчерські в Кривому Розі і Луцьку. Цього року такі диспетчерські будуть відкриті в усіх газорозподільних компаніях. В них оператори оперують трьома програмними комплексами РГК EDS, РГК GIS, РГК Транспорт, координують роботу аварійників в цілих регіонах.

Не менш важливим є обслуговування мереж. Щодня співробітники газорозподільних компаній обслуговують обладнання, обстежують сотні кілометрів газопроводів, в тому числі, за допомогою мобільних лабораторій з обладнанням останнього покоління французького виробника Gazomat.

Поступово модернізуються і самі мережі. За останні три роки здійснено заміну 1600 газорегуляторних пунктів та 30 000 будинкових регуляторів. Замінено більше 400 кілометрів газопроводів. Газорозподільні компанії, які працюють під брендом РГК, можуть здійснювати заміну цілих ділянок газопроводів без припинення доставки газу за допомогою стоп-систем Ravetti.

Реіндустріалзація РГК 

Регіональна газова компанія, відчуваючи велику потребу в сучасному газовому обладнанні для модернізації мереж, вирішила піти шляхом побудови нових заводів. Ця ідея втілилась в проекті RGC Production.

Перший такий завод газового обладнання розпочав роботу в травні 2019 року у Львові. За час існування львівський завод збільшив потужність у шість разів і на ньому працюють понад 145 фахівців. Другий завод розпочав свою роботу у Дніпрі в січні 2021 року. Він також буде відвантажувати щорічно близько 1000 шафових газорегулюючих пунктів для модернізації мереж по всій країні. В 2022 році розпочне свою роботу вже третій завод у Вінниці.

У 2020 році РГК відкрила у Харкові Метрологічний центр з повірки засобів вимірювальної техніки. Він кардинально змінив підхід до процесу регулярної повірки лічильників. РГК Метрологічний центр - це єдине у Східній Європі метрологічне підприємство, яке працює за принципом Smart Factory. Потужності Ценру дозволяють проводити на європейському рівні якісний комплексний сервіс 250 тис побутових лічильників газу на рік.

104 перетворюється 104.ua 

Першим важливим кроком стало створення платформи 104.ua. Зараз 104.ua це не просто сайт, а інтегрована сервісна екосистема. 3,6 млн клієнтів мають можливість комплексно взаємодіяти з газовими компаніями через платформу.

Під брендом 104.ua об’єднані мобільні додатки, чат-боти в месенджерах більше ніж з мільйоном користувачів і найбільша в Україні мережа зі 150 104.ua Клієнтських просторів. Зараз сервіс 104.ua активно розширює свою присутність офлайн. В березні для клієнтів газових команій встановлено 65 терміналів самообслуговування, які дозволяють здійснити найбільш затребувані операції.

Редизайн – це майбутнє

Ще одне глобальне завдання РГК – трансформація газорозподільної мережі країни відповідно до сучасних вимог економіки. За останні 20 років споживання природного газу в Україні зменшилося майже в чотири рази. Газорозподільна система має змінюватись у відповідності з потребами клієнтів і трендів в енергетиці.
РГК за останні роки вже накопичила практичний досвід, здійснивши оптимізацію мереж в декількох населених пунктах. Газорозподільні компанії зараз мають по кілька проектів оптимізації мереж. Всі вони дозволять знизити витрати на утримання системи. Зараз триває пошук партнерів, готових долучитись до редизайну газорозподільних мереж.

В РГК розуміють, що модернізація має враховувати сучасні тенденції, зокрема можливість транспортування нових видів енергії. В тому числі водню в рамках загальноєвропейського курсу European Green Deal.

Регіональна газова компанія першою в Україні розпочала практичні випробування з транспортування газоводневих сумішей розподільними газопроводами. Компанія приєдналася до ініціативи ЄС Hydrogen 4.0 та програми European Green Deal. Чиста енергія – це майбутнє Європи та України, тому РГК на порозі глобальних змін проводить свій дослідницький водневий проект на п`яти експериментальних полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях.