До 2050 року від 30 до 40% загального споживання газу в Європі може становити біометан – прогнозує Європейська Біогазова Асоціація. Тобто його виробництво може зрости мінімум у п’ять разів

До 2050 року від 30 до 40% загального споживання газу в Європі може становити біометан – прогнозує Європейська Біогазова Асоціація. Тобто його виробництво може зрости мінімум у п’ять разів.

РГК володіє технічною експертизою і здатна запропонувати найкраще світове рішення для підключення заводів із виробництва біометану – завдяки прямим договорам із найкращими світовими виробниками газового обладнання, яке вже пройшло свою апробацію у країнах ЄС.

У 2022 році газові мережі будуть готові до прийняття перших обсягів біометану, над цим працюють фахівці РГК, надаючи при цьому вільний доступ до газорозподільних мереж у частині можливого приєднання, без жодної дискримінації.

«У компанії фактично створили свого роду one-stop shop, який дозволяє будь-якому інвестору чи бізнесмену звернутись до РГК та прорахувати технічну можливість підключення біометанового заводу, а також порадитись щодо технологічних рішень та подальшого розвитку свого бізнесу у технічній площині» - зазначив Ігор Гоцик, керівник проектів з міжнародних відносин РГК.

РГК здійснює ґрунтовні розрахунки для стабільної роботи газової мережі за умови підключення заводів із виробництва біометану. Адже об’єми споживання побутовими споживачами природного газу коливаються сезонно. У той час, як заводи із виробництва біометану працюють за стабільним графіком за умови достатнього ресурсу.

Окрім того, враховується географія розміщення заводів із виробництва біометану для закачування усього об’єму виробленого біометану у газорозподільну мережу. Адже заводи із виробництва біогазу із подальшим виробництвом біометану знаходяться у віддалених від великих міст аграрних регіонах, де споживання природного газу у межах певного населеного пункту може бути менше, аніж фактичне виробництво біометану. Але технічна можливість підключення таких заводів існує і РГК ґрунтовно опрацьовує такі сценарії.