Нові види енергії

Україна має найбільші перспективи розвитку зеленої водневої енергетики серед усіх країн-учасниць Енергетичного співтовариства. Європейські експерти відзначили важливість зусиль РГК, спрямованих на впровадження нових технологій в газорозподільні мережі, що робить доступними чисті види енергії для українських споживачів

Нові види енергії - Фото №1

Україна має розгалужену мережу газової інфраструктури, промисловий сектор і хороші умови для виробництва відновлюваної енергії, тому в країні величезний потенціал для розвитку чистих видів енергії.

Для цього необхідно підготувати стандарти, правила безпеки та чітку відповідальність щодо водню та його використання в існуючих газових мережах. Це також необхідно для всіх нових газів - таких як біогаз та біометан, які можуть закачуватися в мережі, що наразі використовують для природного газу.

Водневий проект

Водневий проект РГК є найбільшою науково-дослідницькою програмою, яка дозволить Україні реалізувати свої можливості та наповнити реальним змістом статус стратегічного партнера Євросоюзу в рамках водневої стратегії.

РГК є першою українською компанією серед 67 учасників консорціуму Ready4H2. Головне завдання консорціуму Ready4H2 – представити у лютому 2022 року проєкт водневої стратегії для газорозподільної галузі Європи.

У жовтні 2020 року РГК увійшла в European Clean Hydrogen Alliance, який працює під егідою Європейської комісії. У 2021 році Альянс включив водневий проект РГК у свій інвестиційний портфель, що створений для інтеграцій усіх ланок водневого ринку ЄС та конткретних проектів із інвесторами та фінансуванням.

Водневий проект РГК розпочався у лютому 2020 року. Вже у серпні для експериментів з воднем були побудовані п’ять полігонів – у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. На тестових майданчиках відтворені реальні моделі газорозподільних мереж областей.

Етапи водневого проекту РГК

 • Icon stage

  Польові випробування зі статичними випробуваннями на полігонах

 • Icon stage

  Динамічні експерименти для вивчення впливу газоводневих сумішей на звичайне газове обладнання

 • Icon stage

  Аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проекту РГК

Компанія фінансує роботу всіх наукових лабораторій і проведення додаткових експериментів. За планом, кількість дослідів й експериментів у водневому проекті РГК перевищить 180.

Програма водневого проекту РГК побудована на принципах наукових досліджень, її ціль - розробка технічної політики редизайну всієї газової системи для того, щоб Україна змогла використати всі сильні сторони European Green Deal. Тому партнерами проекту є провідні наукові установи:

Icon partners
 • Національна академія наук України
 • Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона (PEWI)
 • Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
 • Інститут фізики та механіки ім. Г.В. Карпенка НАН України
 • Інститут газу НАН України
 • Інститут вугільних енерготехнологій НАН України
 • Львівська політехніка
 • ДП Івано-Франківськстандартметрологія
 • Координатор - Нафтогазбудінформатика

Біометановий проект

РГК розвиває біометановий проект з травня 2021 року. Партнером проекту є Біоенергетична асоціація України (UABIO), що дозволяє координувати дії із модернізації газорозподільних систем та розвиток виробництва біометану та інших синтетичних газів.

Основні напрямки співробітництва в рамках біометанового проекту:

 • реалізація оптимальних рішень для створення внутрішнього ринку біометанових технологій в Україні;
 • створення сприятливих правових та технічних умов для учасників ринку, які працюють над проектами виробництва, транспортування, розподілу і використання біометану;
 • проведення пілотних проектів зі створення установок з виробництва біометану і їх підключення до газорозподільних мереж;
 • модернізація енергетичної і кліматичної політик, нормативно-правових актів для просування економічного зростання і прогресу в напрямку інтеграції енергосектору України з європейськими ринками;
 • розвиток проектів з експорту біометану.

Такі чисті види енергії, як водень, біогаз та біометан стимулюватимуть децентралізацію розподілу газу в Україні, що зменшить витрати та підвищить надійність енергозабезпечення. Там де це буде економічно доцільним, будуть створені кластери - локальні замкнуті системи, що включатимуть в себе виробництво чистої енергії її транспортування та споживання.

Перспективною буде газифікація тих районів, де економіка не виправдовує традиційне підключення до газових мереж – чиста енергія забезпечить надійне постачання децентралізованих районів.

Впровадження водневого та біометанового проектів РГК стали першими дієвими кроками в залученні України до європейських ініціатив із переходу на чисту енергію та ініціатив European Green Deal.

РГК надає повний комплекс послуг із інжинірингу та консультацій для виробників біометану, маючи експертизу та необхідний досвід, а також співпрацю із кращими світовими виробниками газового обладнання.

В грудні 2021 року в РГК створила one-stop shop, який дозволяє будь-якому інвестору чи бізнесмену звернутись до РГК та прорахувати технічну можливість підключення біометанового заводу, а також порадитись щодо технологічних рішень та подальшого розвитку свого бізнесу у технічній площині.

Для того, щоб отримати консультацію щодо можливості підключення біометанового заводу до газорозподільних мереж в регіонах присутності РГК, будь ласка звертайтесь за електронною адресою із зазначенням місцезнаходження виробництва та планованих обсягів виробництва біометану: biomethane@rgc.ua

Регіони присутності